Een zoon vertelt. Een moeder zingt. Haar stem — soms helder, soms breekbaar — vormt de melancholische soundtrack van hun dagen samen. In Honder miljoen zielen schetst Cees Nooteboom een ontroerend portret van afscheid en aanvaarding. De zoon beweegt zich tussen liefde en schuld, tussen het willen blijven en het moeten loslaten. Hij probeert zijn eigen leven te leiden, maar ontdekt dat zijn bestaan onlosmakelijk verbonden blijft met dat van zijn moeder — zelfs nu haar herinneringen vervagen. Het verhaal ademt het ritme van de seizoenen: de natte bladeren, het zachte licht, het langzaam verglijden van de tijd. Nootebooms taal is helder en weemoedig, zijn observaties zijn klein maar vlijmscherp. Hij schrijft over vergankelijkheid zonder sentiment, over verlies zonder wanhoop. De kracht van het verhaal schuilt in de stilte tussen de woorden — daar waar liefde en angst elkaar raken.
De illustraties van Jan Vanriet dansen rondom de tekst als schaduwen van herinneringen. Zijn lijnen zijn licht en vloeiend, zijn kleuren warm en herfstig. Af en toe vertraagt hij het beeld tot een verstild moment: een blik, een hand, een vallend blad. Zijn aquarellen geven het verhaal een tastbare zachtheid — alsof de tijd zelf over het papier glijdt.
Waarom je dit boekje in je MatchBoox-collectie wilt hebben:
Omdat Honderd miljoen zielen een zeldzaam evenwicht vindt tussen melancholie en troost. Cees Nooteboom schrijft met de wijsheid van iemand die begrijpt dat liefde en afscheid twee kanten van dezelfde munt zijn. Jan Vanriet vult die woorden aan met beelden die bewegen tussen realiteit en droom. Samen creëren ze een MatchBoox die fluistert over de essentie van het leven: loslaten, herinneren, blijven liefhebben.
Over de auteur:
Cees Nooteboom (1933) is een van Nederlands grootste schrijvers en dichters. Zijn oeuvre omvat romans, poëzie, reisverhalen en essays, vertaald in meer dan dertig talen. Hij werd bekroond met onder meer de Constantijn Huygensprijs, de P.C. Hooftprijs en de Prijs der Nederlandse Letteren. Nooteboom schrijft met filosofische diepgang en een zeldzame gevoeligheid voor tijd, herinnering en menselijke verbondenheid.
Over de illustrator:
Jan Vanriet (1948) is een Belgische schilder, dichter en illustrator. Zijn werk, vaak uitgevoerd in aquarel, verkent thema’s als herinnering, identiteit en vergankelijkheid. Vanriet stelt tentoon in binnen- en buitenland en wordt geroemd om zijn vermogen om literatuur en beeldende kunst naadloos te verweven. In zijn samenwerking met Nooteboom vloeien woord en beeld samen tot pure poëzie.
Wat zijn MatchBoox?
MatchBoox zijn in harmonicavorm gevouwen boeken in het formaat van een luciferdoos (5,3 cm x 3,6 cm x 1,2 cm). Handgemaakte kunstwerkjes met teksten van gelauwerde auteurs en illustraties van gerenommeerde beeldend kunstenaars. MatchBoox zijn leuk om te verzamelen maar nog veel leuker om cadeau te geven. Want met een MatchBoox geeft u iemand niet zomaar een cadeau, u geeft een klein kunstwerkje cadeau. Succes gegarandeerd! MatchBoox zijn de luxe bonbons onder de boeken. Daarom verpakken we ieder boek in een stevige geschenkdoos en series van vier boeken in een luxe cassette.
Er zijn al meer dan honderd MatchBoox verschenen!
Zoekt u een origineel cadeau? Geef dan een MatchBoox cadeau!